Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /users/zalohovane/11582/martinvolf.cz/subdomeny/miriamjandakova/wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /users/zalohovane/11582/martinvolf.cz/subdomeny/miriamjandakova/wp-includes/plugin.php on line 579
Co se dá vidět v okolí? | Miriam & Martin

Co se dá vidět v okolí?

Gutštejn

Na skalnaté ostrožně nad zalesněným údolím potoka Hadovka u Okrouhlého Hradiště na Tachovsku se nachází romantická zřícenina hradu Gutštejna, který zde byl založen kolem roku 1300 jako rodové sídlo pánů z Gutštejna.
Na různých webech se píše, že hrad je uzavřen, ale není to pravda, je normálně přístupný a autem se dá dojet do nedaleké vesnice Šipín.

26834746

www.hrad-gutstejn.cz/

Lanové centrum a vyhlášená pizzerie Café Kryštof Harant

V obci Dolní Polžice je možné navštívit lanové centrum, které má otevřeno o víkendu od 11 do 19 hodin. Na výběr je několik “lezeckých programů”. Něco málo informací se dozvíte na webových stránkách, jinak je možné telefonické domluvit na čísle +420 776 58 13 24.

http://pizzeriepolzice.webnode.cz/lanove-centrum/

Bazén a wellness Konstantinovy lázně

V centru malebného městečka Konstantinovy lázně se nachází lázeňský bazén s několika druhy sauny, Kneippovými chodníčky a vířivkou. Není zde dětské brouzdaliště ani pořádné zázemí pro nejmenší. Proto bazén doporučujeme zejména těm, kteří ocení saunu, plavání a další odpočinkové procedury.

http://www.konstantinspa.cz/

Město Úterý

Za návštěvu stojí také malebné historické město Úterý. Úterý je dnes skutečně překrásnou obcí, návštěvníka zajisté zaujme mnoho cenných historických budov – ať už např. barokní kostel Narození sv. Jana Křtitele, barokní hřbitovní kostel sv. Václava, náměstí s měšťanskými domy či renesanční radnice. Každého také jistě upoutá nádherná, průmyslem nezasažená příroda malebného údolí Úterského potoka. Pro svůj půvabný ráz je Úterý také oblíbeno mezi filmaři (točily se zde např. snímky „Zvony z rákosu“ a „Zdivočelá země“). Bohatá historie spolu s blízkostí západočeských lázní pak kouzlo Úterý ještě umocňuje.

fotogalerie
http://www.mesto-utery.cz/fotogalerie-1/foto-z-mesta/
další turistické cíle
http://www.mesto-utery.cz/turisticke-informace/turisticke-cile/

Výlet podél po modré a zelené na Falkenstein

Přímo od Peckova mlýna se dá dojít po turistických trasách na zříceninu hradu Falkenstein (4,5 km).

Mapa zde.

Naučná stezka kolem Bezdružic a údolím Úterského potoka

17 kilometrů dlouhá trasa vedoucí kolem zámku Bezdružice a překrásným údolím Úterského potoka.

Mapa zde.

Krasíkov, Ovčí vrch a Okrouhlé Hradiště…

…nebo další výlety a naučné stezky v okolí Konstantinových lázní

Mapa zde.

Další výlety v rozumném dojezdu

Vyrazit můžete do Teplé, kde je k vidění klášter a vede tam naučná stezka. Koukni do mapy.

Na druhou stranu se dá navštívit také Manětín se zámkem a opět mnoha turistickými trasami v okolí.
Mapa zde.

Jezírko Krsy bývalo v dobrém stavu s poměrně čistou vodou ke koupání. Jak to bude letos je otázka, protože místní sem vysadili ryby. Místo je ale příjemné k odpočinku a osvěžení.
Klikni sem a koukni se na mapu.